نباید ها را جدی بگیرید

قاصدک زندگی

این نباید‌ها را جدی بگیرید

بسیاری از مسایل و مشکلاتی که باعث طلاق و یا جدایی عاطفی زن وشوهرها می‌شوند از روی عمد و باهدف برهم زدن رابطه نیستند. بیشتر زن وشوهرها نسبت به نوع رفتار و تاثیری که بر رابطه شان می‌گذارد بی توجه هستند.

برای تقویت استحکام خانواده توجه به این نکات ضروری است:

. خیانت نه تنها باعث بی اعتمادی “بدبینی وسلب آسایش و آرامش افراد  می شود بلکه رابطه مشترک زوجین را عمیقاتخریب  می‌کند.ـ این آتشی است که باید در نطفه خاموشش کرد.

ـ هرنوع تحقیر و تمسخر و انتقاد به توانایی‌های زن یا مرد فرقی نمی کند جز خشونت‌های کلامی است. شاید شما به همسرتان فحش ندهید اما همین که او را تحقیر به نوعی خشونت ونارحتی درپی دارد اگر مدام به دلایل مختلف طرف مقابل را مورد  انتقاد و سرزنش قراردهیددر حالیکه خودتان را بی نقص می‌دانید باید منتظر روزی باشید که همسرتان در مقابل شما بایستد و به رفتارتان واکنشی جدی نشان بدهد.

خشم خود را پنهان نکنید

وقتی دلخوری یا ناراحتی ای پیش می‌آید. شما باید به همسرتان نشان بدهید که رفتارش شما را ناراحت کرده است و عصبانی هستید. تا زمانی که خشم یا عصبانیتتان را مطرح نکنید چگونه می توانید امیدی برای حل سوتفاهمات و عذرخواهی داشته باشید. با این حال شما باید مرز باریکی که بین ابراز خشم و خشونت کردن وجود دارد را جدی بگیرید و حواستان باشد که خشونت با ناراحت بودن فرق دارد!

زوج‌های موفق نقش و وظایفشان را می‌شناسند و در آن چون و چرا نمی‌کنند. اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید وظیفه‌ای را بپذیرید آن را با همسرتان مطرح کنید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که با اجبار کاری را برای همسر و خانواده تان انجام بدهید بدون اینکه علاقه‌ای به انجام آن داشته باشید. پس کاری را که دوست ندارید انجام ندهید مگر اینکه بپذیرید بخشی از وظایف زناشویی شماست وانجام آن به بهبود رابطه کمک می‌کند.

قدر  یکدیگر را بدانید

جایگاه همسرتان را در زندگی تان درک کنید پیش از آنکه جای خالی اش را به دلایلی مثل جدایی در زندگی تان احساس کنید. هر روز بیندیشید که اگر همسرتان نبود چه می‌کردید و حالا که هست چه چیزهای خوبی در اختیار دارید. نباید زندگی در کنار همسرتان را یک عادت اجتناب ناپذیر تلقی کنید.

وقتی یک بحث یا یک مشکل پیش می‌آید به دنبال برنده و بازنده نباشید. همین که این بازی را شروع کنید، همسرتان را در مقابل خودتان قرار خواهید داد و به جای حل مسئله هر کدام از شما به پیروزی‌های بیشتر فکر می‌کند.

اخلاق خوش 

سرایت کننده است، همان گونه که اخلاق بد سرایت می کند. اگر با لبخند و نشاط با همسرتان روبه رو شوید، آثار خوبی بر جای می گذارد که کمترین آن، تعادل روحی و روانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *